Bilgi Hukuk Bürosu

Hakkımızda
You are here:

Av. Ömer Faruk BUDAK

Av. Arb. Ömer Faruk BUDAK: 1971 yılında Elazığ’ın  Palu ilçesinde doğdu. İlköğrenim hayatını Elazığ Dumlupınar İlkokulu, Orta Öğrenimini Elazığ Mezre Ortaokulu, lise eğitimini ise Elazığ Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde  tamamladı. Lisans eğitimini 1990-1994 yılları arasında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bitirdikten sonra 1995 tarihinde avukatlık stajını tamamladı. Askerlik görevini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 1996 yılında yaptı.  Elazığ’da BİLGİ HUKUK OFİSİ ’ni kurarak 1997 tarihinde serbest avukatlık yapmaya başladı. Evli ve iki çocuk babası olan Av. Arb. Ömer Faruk BUDAK’IN  Eşi Sultan BUDAK da avukat olup,  halen Elazığ Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmaktadır. Av Ömer Faruk BUDAK, 2002-2004 tarihleri arası Elazığ Barosu, Yönetim kurulu Sayman üyesi olarak görev aldı. Yine 2002-2005 tarihleri arası Elazığ Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Üyeliği görevinde bulundu. 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Elazığ Belediye Meclisi üyesi seçildi. 2009 tarihinde Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği’ne seçildi. Bu dönemde, Elazığ Belediye Meclisi 1. Başkanvekilliği ile Elazığ Belediyesi Encümen üyeliği ve Elazığ Belediye Meclisi Hukuk Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü. 31/03/2019 tarihinde tekrarlanan yerel seçimlerde ikinci kez Elazığ Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi. Halen bu görevini devam ettiren Av. Arb. Ömer Faruk BUDAK, bu dönemde de Elazığ Belediyesi Encümen Başkanlığı, Elazığ Belediye Meclisi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, Elazığ Belediyesi Ulaşım Komisyonu ve Tarife Komisyonu Başkanlıklarını üstlendi. Bununla birlikte Türkiye Enerji Kentleri Birliği’nde Elazığ Belediyesi’ni temsilen meclis üyeliği görevini devam ettirmektedir. Ayrıca halen ilimizde faaliyet gösteren birçok sivil toplum örgütü, dernek ve vakıflarda üyelik ve yöneticiliği bulunmaktadır. 2016 tarihinde Adalet Bakanlığı ARABULUCULUK Belgesi almaya hak kazanmış olup, akabinde uzman arabuluculuk eğitimlerini tamamlayarak – TÜKETİCİ- İNŞAAT- BANKACILIK – TİCARET ve SİGORTA Hukuku alanlarında UZMAN ARABULUCU olarak; BİLGİ HUKUK & ARABULUCULUK Ofisinde Avukat ve Uzman Arabulucu çalışmalarını halen devam ettirmektedir. Aile Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, İmar hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Borçlar Hukuku, Sağlık Hukuku, Ceza Hukuku, Gayrimenkul, Miras, Kira, Kooperatif, Kamulaştırma, İdare Hukuku alanlarında oldukça iyi bir tecrübeye sahip olup bu alanlarda çalışmaları bulunmaktadır.

Gün Geçtikçe Kadro sayısını artıran BİLGİ HUKUK & ARABULUCULUK  OFİSİ hemen hemen her alanda etkin bir hukuki çalışma ile müvekkillerine her anlamda hizmet vermektedir.

Adalet Bakanlığı ARABULUCULUK Belgesi alarak UZMAN ARABULUCU olarak, BİLGİ HUKUK & ARABULUCULUK Ofisinde Avukat ve Uzman Arabulucu çalışmalarımı devam ettirmekteyim. Aile Hukuku, İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku, İmar hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Borçlar Hukuku, Sağlık Hukuku, Ceza Hukuku, Gayrimenkul Miras, Kira, Kooperatif, Kamulaştırma Hukuku İdare Hukuku alanlarında tecrübe ve çalışmalarım bulunmaktadır.